Oca 30
    11 ay önce

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezinde gerçekleşen 115. Genişletilmiş İl başkanları toplantısında konuşma yaptı. Konuşmasında anayasa değişiklik teklifine değinen Başbakan “Esasen mevcut sistemde iktidar partisi ne diyorsa Meclis onu yapıyor, birbirimizi kandırmayalım. Ama yeni sistemde Meclis kendi tüzel kişiliğiyle, her milletvekili kanun teklifi verebilecek, bunu savunacak, yasalaşmasını sağlayacak. Milletvekillerinin gücü artıyor, milletvekillerinin memleket meselelerine daha fazla zaman ayırmasına imkan sağlıyor. Dolayısıyla bu söylenenlerin tamamı temelsiz, asılsız, kafa karıştırmaya yönelik. Milletimiz rahat olsun. Biz milletin işini zora sokacak, milletin geleceğini zora sokacak hiçbir icraatın arkasında olmayız.” Dedi. 115. Genişletilmiş il başkanları toplantısının ardından AK Parti Ar-Ge başkanlığınca eğitimi 28 il 32 bölgede sunulmuş olan Siyaset Akademisi Ödül töreni gerçekleşti. Ödül töreninde Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge başkanı Prof. Dr. Nükhet Hotar’da hazır bulundu. Siyaset Akademisi ödül törenine ilişkin Başbakan Yıldırım şu sözleri kaydetti:

“AK Parti Siyaset Akademisini 28 ilde birincilik ile bitiren kardeşlerimize belgelerini verdik. Bu yıl 5 bin arkadaşımız Siyaset Akademisini başarıyla tamamladı. 2008’den bugüne kadar 50 bin kişi Siyaset Akademisinde eğitim gördü, kendilerini geleceğe hazırladı. AK Parti siyasetinin başarısının altında yatan önemli sebeplerden biri de geleceğin siyasetçilerini yetiştiren bir okul olma özelliğidir.  Siyaset Akademimizin çalışmalarına katkı veren tüm kardeşlerimize huzurlarınızda içtenlikle teşekkür ediyorum.  ” 

Siyaset Akademisi ödül törenin de Başbakan Yıldırım il birincilerine plaket ve sertifikalarını takdim ederken; Türkiye genelinde ilk üçe girerek derece yapan katılımcılara dizüstü bilgisayar takdim edildi. Türkiye birincisi Mersin ilinden Ömer Erim, ikinci Ankara ilinden Özcan Büyük, üçüncü Antalya ilinden Hasan Murat Diler oldu. Online eğitim birincisi ise İzmir’den Zekeriya Yazıcı oldu.

Ödül töreni sonunda Başbakan Yıldırım ve Genel Başkan Yardımcısı Hotar tüm il birincileri ile hatıra fotoğrafı çektirerek, kendilerini tek tek tebrik etti. İl birincileri kendilerine verilen özel yemeğe katıldıktan sonra ise Genel Başkan Yardımcısı, Ar-Ge Başkanı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın Genel merkezdeki makamına davet edildi. Hotar “Tüm birincilerimizi gösterdikleri başarı için tebrik ederim. Sayın Başbakanımızın da belirttiği gibi biz her daim kendimize yeni ve yararlı bilgiler katarak ilerlemeyi amaç edindik. Sizler de bu anlamda bu güzel başarı tablosunun birer parçası oldunuz” diyerek başarı dileklerini yineledi.